Towers Watson Media

Gras Savoye w rankingach 2013

Wyniki brokerów ubezpieczeniowych tradycyjnie klasyfikowane są przez miesięcznik Home&Market., który od około 10 lat opracowuje takie zestawienia.

Nie wszyscy brokerzy zdecydowali się na ujawnienie swoich wyników finansowych. W rankingu znaleźli się najwięksi rynkowi gracze – ranking otwiera Gras Savoye z wynikiem za pierwsze półrocze 2013 67,7 mln PLN, za nią Aon z 25,5 mln PLN i MAK z przychodem 18,4 mln.

Gras Savoye potwierdziła swoją pozycję lidera dodatkowo znajdując się po raz ósmy (nieprzerwanie od 2006) na zaszczytnej liście Gazel Biznesu opracowywanej i publikowanej przez Puls Biznesu oraz wywiadownię gospodarczą Coface. Ranking Gazel Biznesu jest publikowany przez dziennik Puls Biznesu od 2000 roku, zatem już po raz czternasty wyróżniono najbardziej dynamiczne polskie spółki. Wśród wyróżnionych rynek ubezpieczeniowy reprezentowały właśnie spółki międzynarodowej grupy Gras Savoye: Pol-Assistance oraz Gras Savoye Polska.

Spółki działają w Polsce od 1987 roku, a pod nazwą Gras Savoye od 1994. Zajmują czołówki rankingów branżowych i klienckich. Zostały także wyróżnione przez wywiadownię gospodarczą Dun&Bradstreet Certyfikatami Wiarygodności Biznesowej oraz Transparentna Firma.

Podstawą strategii biznesowej Gras Savoye w Polsce jest łączenie usług w zakresie pośrednictwa i doradztwa ubezpieczeniowego z usługami serwisowymi, takimi jak likwidacja szkód, assistance, dystrybucja produktów ubezpieczeniowych, dostarczanie efektywnych narzędzi IT do zarządzania sferą ubezpieczeń czy bancassurance. Ważnym aspektem działalności Gras Savoye jest dostęp do międzynarodowego know-how i dostarczanie klientowi optymalnych rozwiązań ubezpieczeniowych zarówno z polskiego jak i z zagranicznych rynków ubezpieczeniowych.

- Ten podwójny sukces na koniec roku cieszy tym bardziej, że został osiągnięty w niełatwych warunkach ekonomicznych. Wkładamy dużo pracy w rozwój narzędzi IT oraz w innowacyjne rozwiązania, a nade wszystko mamy świetny zespół specjalistów. To wspaniała rekompensata za nasze wysiłki oraz motywacja dla nas na 2014 rok - mówi Alexander Konopka prezes zarządu Gras Savoye Polska.

 

 

Kontakt:

Joanna Suszczyk
Marketing Manager
tel. +48 22 318 89 42
joanna.suszczyk@grassavoye.pl